/home/demanovarezort/live/wp-content/themes/demanova/header.php:173:boolean true
Rezerwacja

7 wskazówek, co robić na Liptowie, gdy pada deszcz

7 wskazówek, co robić na Liptowie, gdy pada deszcz

7 wskazówek, co robić w Liptowie, gdy pada deszcz

Liptów jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych na Słowacji. Z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, szlakami turystycznymi, atrakcjami wodnymi, źródłami termalnymi, jaskiniami, ośrodkami narciarskimi i wszystkim innym, Liptów jest jednym z najlepszych słowackich miejsc. Latem, zimą, wiosną i latem zawsze jest coś do zrobienia i odkrycia.

Wyobraź sobie, że masz zaplanowane wakacje. Wybrałeś zakwaterowanie w Liptowie i miejsca, które chcesz odwiedzić… Ale pogoda nie jest idealna. Co robić, gdy pada deszcz w Liptowie? Mamy 7 wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się wakacjami w Liptowie bez względu na pogodę.

1. Jaskinia Stanišovská

Jaskinia Stanišovská jest jedyną otwartą przez cały rok jaskinią na Słowacji. Znajduje się w niewielkiej odległości za Liptowskim Janowem, w dolinie Jańskiej. Magiczne podziemia można tu odkrywać z latarką czołową na głowie, a przewodnikami są doświadczeni grotołazi. 45-60-minutowy pobyt w jaskini, podczas którego przejdziesz 177 m, jest przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jaskinia Stanišovská nie jest ani największą, ani najpiękniejszą ze słowackich jaskiń. Jest jednak warta zobaczenia. Ty i Twoje dzieci z pewnością na długo zapamiętacie doświadczenie odkrywania piękna tej jaskini.

2. Hurricane Factory

Jeśli jesteś miłośnikiem adrenaliny, Hurricane Factory w Aquaparku Tatralandia to wyjątkowe doświadczenie, którego nie możesz przegapić. Jesteś zainteresowany lataniem? Hurricane Factory może być tego małym przedsmakiem. Latanie odbywa się w szklanej komorze o średnicy 4,3 m i wysokości do 14 m. Jednominutowy pobyt w komorze symuluje wypadnięcie z samolotu z wysokości do 4000 m. Spełnij swoje marzenie o lataniu.

Atrakcja przeznaczona jest dla dorosłych, ale także dla dzieci od 5 roku życia. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, nie musisz. W Hurricane Factory jesteś pod opieką doświadczonych instruktorów, a przed lotem otrzymasz pełną odprawę.

Wypróbowaliśmy to dla Ciebie: Hurricane Factory to doświadczenie, którego nie zapomnisz. Przygotowanie i odprawa są dłuższe niż sam lot, ale uczucie w powietrzu jest nie do opisania. Polecamy z całego serca!

3. Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia to miejsce wodnej zabawy, przygody i relaksu. Znajduje się on zaledwie 2 km od Liptowskiego Mikulasza i w odległości krótkiego spaceru od Liptowskiej Mary. Aquapark oferuje 14 basenów, 28 zjeżdżalni, atrakcje zapewniające rozrywkę i adrenalinę oraz urozmaicony program animacji w okresie letnim. Można także spróbować surfingu na dzikich falach lub nurkowania z rurką. Gdy na zewnątrz pada deszcz lub pogoda nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, Tropical Paradise z temperaturą 30°C i 4 krytymi basenami to prawdziwa rozkosz. W krytym parku wodnym Tropical Paradise dominuje statek piracki, który zapewni dzieciom mnóstwo rozrywki. Dorośli mogą być zainteresowani strefą wellness & spa z różnorodnymi zabiegami.

Nasza rada: Jeśli wolisz bardziej kameralne przestrzenie, wypróbuj wellness w Demänová Resort w Demänovo. W nowym centrum odnowy biologicznej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrelaksować ciało i duszę – saunę suchą, saunę parową, saunę na podczerwień, kąpiel stóp Kneippa, kąpiel chłodzącą, kąpiel lodową, jacuzzi i teppidarium. Dodatkową atrakcją są piękne widoki na urzekającą naturalną scenerię Liptowa.

4. Dom do góry nogami

Niedaleko Tatralandii i w niewielkiej odległości od Liptowskiego Mikulasza znajduje się niezwykłe zjawisko nie tylko w Liptowie, ale także na Słowacji – dom zbudowany do góry nogami. Budynek, który powstał jako wyraz frustracji biurokracją, wkrótce po otwarciu stał się poszukiwaną atrakcją Liptowa. Dom jest umeblowany – nawet pokój dziecięcy, który ma swoich stałych mieszkańców, takich jak Królewna Śnieżka czy Czerwony Kapturek. I choć po obejrzeniu tej atrakcji można poczuć lekki zawrót głowy, wizyta w Domu do góry nogami jest zdecydowanie tego warta!

5. Drewniany kościół artykularny w Świętym Krzyżu

Zaledwie 14 km od Liptowskiego Mikulasza stoi wyjątkowy kościół ewangelicki, który jest jednym z największych drewnianych budynków w Europie Środkowej. Kościół w miejscowości Svätý Kříž ma powierzchnię 43 m i kształt krzyża. Jeśli znasz drewniane kościoły z północno-wschodniej Słowacji, które są raczej mniejsze, ten zadziwi Cię swoim majestatem. Wnętrze może pomieścić prawie 6000 osób. Wnętrze jest magiczne. Drewniany barokowy ołtarz lub wyjątkowa ambona, która stoi na fundamencie z bali, przyciągają wzrok od pierwszego wejrzenia. Atmosfera kościoła jest naprawdę wyjątkowa, nie można jej przegapić.

Nasza rada: Przed wizytą w kościele zalecamy sprawdzenie godzin otwarcia. W dni powszednie kościół na Świętym Krzyżu jest otwarty dla zwiedzających tylko przez 1,5 godziny dziennie.

6. Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i speleologii

2 expositions – Karst and Caves of Slovakia and Protected Nature of Slovakia – Earth a Place for Life are spread over 4 floors of the museum from the basement to the attic. On 1400 m2 you will find interesting artefacts about caving, beauty and nature conservation. The museum also includes a relaxation area where you can watch films or just take a moment to relax and recharge your batteries. The museum organises a number of events for the public throughout the year, which can make your visit to the museum more enjoyable. And although a stay at the museum is always a bit of a different kind of fun, we definitely recommend it. And not only when it rains in Liptov.

Translated with DeepL.com (free version)

7. Demänová resort and restaurant Pinius

Demänová resort is a new ecological resort in Demänova, a few minutes by car from Liptovský Mikuláš and Demänovská Dolina. The Demänová resort also includes the renowned Pinius restaurant, which enchants with its stylish design and exceptional cuisine.

If you are on holiday in the Liptov region and it is raining, you have all the more reason to sit in the nice restaurant with a fireplace and enjoy quality food prepared with love. Without stress and chasing.

Children can have fun in the spacious children’s play area, which is part of the Pinius restaurant. And you can enjoy the pleasant atmosphere of the restaurant in the Demänová resort.

Apropos. What to do with children when it rains? Or balls and indoor children’s playgrounds that’s for sure. One children’s centre can be found right in Liptovský Mikuláš, in the RGB Liptov shopping centre. Handy Dandy Kids Paradise is located on the 1st floor and offers everything to keep younger children especially entertained.

We also had a good experience with the Babyland indoor playground, which is part of the Baybyland Villa Betula Rezort near Liptovská Mara. On an area of 500 m2 you will find, in addition to the aforementioned balls (ball pool), a three-storey children’s maze, various labyrinths, obstacles, building blocks. Entrance to the area is not among the cheapest, but when it’s raining and parents are at a loss, it’s good to know about it. 😊

 

Enjoy your stay in Liptov, whatever the weather.